flag-ua flag-en

Найближчі розпродажі


sofijskij

zoloti

Нові Видання


zoloti

Київські Золоті ворота на євро 0 банкноті.

Після Ейфелевої вежі, Тріумфальної арки, Бранденбурзьких воріт, Колізею, Ватикану та багатьох інших важливих культурно-історичних пам’яток Європи настав час відвідати Золоті ворота у Києві. Ця визначна пам’ятка архітектури ХІ століття зображена на першій українській сувенірній євро банкноті. Не зважаючи на те, що це неофіційна валюта, а сувенірна банкнота, вона виготовлена з 100% бавовняного паперу, який використовується у виробництві справжніх євро банкнот. Також, ця банкнота містить багато захисних елементів, таких як: водяні знаки, мікродрук, антипринти, голограми, захисні елементи від УФ-випромінювання, сенсорна зона для людей з вадами зору та ін. Вони такі самі, як справжні банкноти євро, якими щодня користуються в ЄС.

zoloti

Концепція випуску сувенірних банкнот номіналом 0 євро походить із Франції, де вона була створена у 2015 році Річардом Файлом у співпраці з Національним банком Франції та з дозволу Європейського центрального банку. З 2015 року ця концепція поширилася на такі країни, як Німеччина, Австрія, Іспанія, Португалія, Італія, Польща, Чехія та багато інших, де вона мала великий успіх як у публіки, так і у колекціонерів. Основна філософія події – підтримка туризму, популяризація найважливіших культурних, історичних пам’яток у країнах Європи та допомога у збереженні та фінансуванні європейської культурної спадщини.

Ці банкноти, користуються великим попитом серед відвідувачів, колекціонерів і нумізматів а також у широкої громадськості, про що свідчить великий інтерес до цього питання з-за кордону. Завдяки обмеженим, пронумерованим і точно каталогізованим тиражам сувенірні банкноти номіналом 0 євро стали єдиним сувеніром, ціна якого з часом навіть зростає для деяких випусків. Деякі лімітовані видання в Європі коштують понад 100 євро за штуку після їх розпродажу.

З моменту першого введення концепції в життя випуск сувенірних банкнот номіналом 0 євро блискавично поширився Європою, а в 2023 році до цієї події долучилася і Україна. Це відбувається у той час, коли Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори з Україною про кроки вступу до Євросоюзу.

Завдяки своїй багатій історії Україна має що запропонувати. На першій українській сувенірній банкноті номіналом 0 євро, випущеній обмеженим тиражом у 5000 штук, зображені Золоті ворота, які внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО та є однією з найвизначніших пам’яток українського народу. У XIII столітті ці стіни були одним із бастіонів, що стояли на шляху монголо-татарської навали, тим самим захистивши країни Європи.

Отже, як саме виглядає перша, українська банкнота 0 євро? Окрім Золотих воріт, на банкноті надрукована частина гімну Києва «Як тебе не любити, Києве мій!» та герб міста Києва. Сувенірні євробанкноти, виконані у фіолетовому кольорі, нагадують банкноти номіналом 500 євро і мають розмір банкноти номіналом у 20 євро. Більше інформації ви можете знайти на офіційній сторінці ініціатора випуску українських сувенірних банкнот номіналом 0 євро - www.eurosouvenir.com.ua.

Старт продажів заплановано з 13 січня 2024 року. Сувенірні банкноти номіналом 0 євро можна придбати в сувенірній крамничці на вході під Дзвіницею Національного заповідника «Софія Київська» (м. Київ, вул. Володимирська, 24) або замовити он-лайн на офіційному сайті Софії Київської у розділі «Музейна крамничка»: www.st-sophia.org.ua