flag-ua flag-en

Найближчі розпродажі


sofijskij

zoloti

Нові Видання


zoloti

СОФІЙСЬКИЙ СОБОР Kyiv

kyiv-v2

Національний заповідник «Софія Київська» підготував новий подарунок своїм поціновувачам! Після шаленого успіху, який супроводжував вихід колекційної купюри «нуль євро» із зображенням пам'ятки архітектури ХІ століття — Золотих воріт, ми представляємо нову сувенірну банкноту із зображенням Софійського собору ХІ ст. у Києві!

Випуском цієї колекційної банкноти ми підтримуємо європейський проєкт, основна філософія якого полягає у підтримці туризму, популяризації найвідоміших культурних та історичних пам’яток, а також сприянні збереженню та матеріальному забезпеченню європейської культурної спадщини.

Софія Київська, зведена за часів Володимира Великого та Ярослава Мудрого, – пам’ятка знакова. Собор був символом могутності й суверенітету Русі, як головний храм держави відігравав роль її духовного, політичного та культурного центру. У 1990 р. Софійський собор ХІ ст. у Києві разом з комплексом монастирських споруд ХVIIІ ст. на його території внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що підтверджує визначну універсальну цінність культурного об’єкту, який підлягає збереженню на благо всього людства.

Старт продажів заплановано з 10 червня 2024 року. Колекційні банкноти номіналом 0 євро можна придбати в сувенірній крамничці на вході під Дзвіницею Національного заповідника «Софія Київська» (м. Київ, вул. Володимирська, 24) або замовити он-лайн на офіційному сайті Софії Київської у розділі «Музейна крамничка»:
www.st-sophia.org.ua